Perskaityta knyga: Dinah Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona”

Suskaityta, jau ramiai savo vietoje, lentynoje. Tik ta mano žadėta įžvalga įstrigo, o mane sąžinė graužia, nes ši knyga turi būti parodyta.

Ilgai planavau ją įsigyti, nežinojau, ko iš jos tikėtis, net neįtariau, koks pagrindinis klausimas bus užduotas. Pripažinsiu, knyga nebuvo ta, kurią tik paėmus į rankas, nesinori paleisti, nesinori užmigti, bet įpusėjus, tikrai tampė mane už „ūsų“ ir ragino nuolat atsiversti.

Pagrindinis klausimas kaip ir minėjau, nuvedė mane net į google paiešką, ar dvyniai vaikai gali būti nuo skirtingų tėvų??? –  šios temos nebuvau negrinėjus, tačiau nesunkiai nuspėjau šios istorijos atsakymą, kuris pasiteisino, aišku, man kilo dar ir kitas klausimas, kuris taip ir nebuvo atsakytas, gaila.

Knyga labai dramatiška, tamsi, bet su nuolat pasirodančiais arbatos plantacijų peizažais, ypatingai gerai perteiktos moters emocijos, juntama įtampa ir nuolatinis nerimas, vidinis konfliktas. Taip pat, paliečiama rasizmo, hierarchijos tema.

Vyras šioje istorijoje – standartinis, neturintis laiko šeimai, nuolat dirbantis, tylintis ir nerodantis savo jausmų. Jis man nepatiko ir jos aš nesupratau.

Ką aš pasiėmiau iš šios knygos? – nors neturiu vaikų ir man sunku suprasti moterį kaip mamą, juk sakoma, kol neturi vaikų, negali suprasti, ką jaučia mama, bet visgi šios moters istorija, tikrai,  dar kartą patvirtino, kad vaikai yra laimė, meilė, ramybė.

← Senesnis įrašas

Naujesnis įrašas →

2 Komentarai

  1. You’re so cool! I do not suppose I have read a single thing like that before.

    So great to discover somebody with some original thoughts on this subject.
    Seriously.. thank you for starting this up. This site is one thing that is needed on the internet, someone with a bit of originality!

  2. I got this web page from my buddy who shared with me about this web page and at the moment
    this time I am visiting this web site and reading very informative content at this time.

Parašykite komentarą